Ana Sayfa / POLİSİYE / 2018 Polis Terör Tazminatları
polis-teror

2018 Polis Terör Tazminatları

Ülkemizin güvenliğini sağlamak amacı ile görevini icra eden Polis teşkilatında yer almak isteyen kişiler polis olmak için belirli şartları ve zorunlulukları yerine getirmesi gerekiyor. Son derece önemli bir konumda bulunan polislik vatani bir görev olmasından dolayı son derece özel bir meslek olarak dikkat çekiyor. Polis olmak isteyen kişiler tarafından mesleğin de dolayısı ile maaş konusu da merak edilen konuların başında geliyor. Ayrıca polislerin maaş dışında aldıkları tazminatlar hakları da mevcut olup, doğu tazminatı ve diğer tazminat hakları belirli bir sistem içerisinde polislere ödemesi yapılmaktadır.

Polis Olma Süreci Sonrası Merak Edilen Doğu Tazminatı
Doğu tazminatı aslında terör tazminatı olarak anılması daha uygun olmaktadır. Çünkü doğu tazminatı denilince sadece doğuda ki illerde alınan bir tazminat gibi gelmektedir ancak batı da da yine terör olayları olan illerimizde terör parası alınmaktadır. Bu nedenle biz doğu tazminatı yerine terör tazminatı kelimesini kullanmayı daha uygun görüyoruz.

Günümüzde birçok gencin polis olmak istediğini görüyoruz ve polislerin terör tazminatı nasıl hesaplanır sorusu en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Terör tazminatı konusunda bir takım bilgilere ulaşmak istediğinizde internetin gücünden yararlanarak detaylara ulaşabilirsiniz. Böylece polislerin almış oldukları tazminatlar hakkında siz de detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Polislerin terör tazminatı nasıl hesaplanır sorusuna cevap aramak için öncelikle polis olmak gerekiyor. Polis olmak belirli şartları yerine getirme ve kriterlere uymayı beraberinde getirmektedir. Polis olmanın zorluğundan bahsetmek gerekirse geçmesi gereken birçok aşama olduğunu söylemek gerekir. Bu aşamalardan adayların geçmesi beklenir. Söz konusu aşamalardan bir tanesi başvuru şartlarına uymak olup, bu şartlara uyulması halinde fiziki yeterlilik testini de geçmeleri beklenir. Bu test parkurda yapılmakta ve böylece adayların fiziki özellikleri parkur sonucunda ölçülerek belirlenmektedir.

Polislerin Terör Tazminatı Nasıl Hesaplanır ve İllere Göre Tazminat Miktarları
Polislerin terör tazminatı nasıl hesaplanır konusuna göz atmak isteyen polis ve adayların ilgili konu ile ilgili detaylı bilgiyi internetten bulabilmektedir. İlgili yasal maddelere dayanan terör tazminat sorusuna yanıt arıyorsanız söz konusu maddelerdeki hesaplamalara bakara detaylı bilgi edinmek mümkün hale geldi. Verilen tazminatlarda yıllara bağlı artışlar olabilmektedir. İllere ve yıllara göre tazminat oranı değişkenlik göstermektedir.

1. derece terör tazminatı alan iller
1. derece terör tazminatı alan iller en riskli bölgede çalışanlar olarak değerlendirilir ve aşağıdaki her il karşısındaki rakamı terör tazminatı olarak alır.

– Ağrı > 859 TL
– Batman > 859 TL
– Bingöl > 859 TL
– Bitlis > 859 TL
– Diyarbakır > 859 TL
– Hakkari > 859 TL
– Hatay > 859 TL
– Kilis > 859 TL
– Mardin > 859 TL
– Muş > 859 TL
– Siirt > 859 TL
– Şırnak > 859 TL
– Tuncel > 859 TL
– Van > 859 TL

2. derece terör tazminatı alan iller
2. derece terör tazminatı alan iller en riskli bölgeden biraz daha az riskli çalışanlar olarak değerlendirilir ve aşağıdaki her il karşısındaki rakamı terör tazminatı olarak alır.

– Ardahan > 644 TL
– Elazığ > 644 TL
– Erzincan > 644 TL
– Erzurum > 644 TL
– Giresun > 644 TL
– Iğdır > 644 TL
– Kars > 644 TL
– Osmaniye > 644 TL
– Tokat > 644 TL

3. derece terör tazminatı alan iller
3. derece terör tazminatı alan iller 2. dereceye göre biraz daha az riskli çalışanlar olarak değerlendirilir ve aşağıdaki her il karşısındaki rakamı terör tazminatı olarak alır.

– Adana > 485
– Amasya > 485
– Çorum > 485
– Gümüşhane > 485
– İstanbul > 485
– Kahramanmaraş > 485
– Malatya > 485
– Mersin > 485
– Ordu > 485
– Sivas > 485
– Şanlıurfa > 485

4. derece terör tazminatı alan iller
4. derece terör tazminatı alan iller 3. dereceye göre biraz daha az riskli çalışanlar olarak değerlendirilir ve aşağıdaki her il karşısındaki rakamı terör tazminatı olarak alır.

– Adıyaman
– Ankara
– Gaziantep
– İzmir

Polislerin terör tazminatı nasıl hesaplanır sorusunun cevap ararken bu rakamlara bakarak aşağı yukarı kafalarında net bir rakam oluşabilir. Belirli aralıklarla değişen bu rakamları net bir şekilde takip edebilmek için internetin gücünü siz de kullanabilirsiniz. İllere göre ve yıllara göre belirlenen terör tazminatlarını hesaplarken dikkat edilmesi gereken detaylarla siz de dikkat ederek terör tazminat tutarı hakkında net bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Polislerin terör tazminatı nasıl hesaplanır konusunda kaç gün üzerinden hesaplandığı ile detaylar son derece önemlidir. Tazminat miktarları 26 gün üzerinden hesaplanır. Bunun yanı sıra kesintiler de yine buna bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. İzmir’de görev yapan birisi 130 TL tazminat almaktadır. Burada görev yapan polis memuru yıllık izin kullandığı takdirde alacağı tutar ise otomatik olarak düşmekte ve tazminat tutarını aşağıya çekmektedir.

2018 Polis Terör Tazminatları
5 (100%) 1 vote[s]

Hakkında Yönetici

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

polis-brans

Polis Branş İşaretleri

Emniyet genel müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapmakta olan polis memuru ve polis amirlerinin resmi …

1 Yorum

  1. Bu illere göre yazan operasyon para miktarları doğru mu ve bu haberin yayimlanma tarihi ne zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.