Ana Sayfa / ASKER ALIMI / Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar 2018
bordo bereli maaşları

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar 2018

2018 Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

Bordo Bereliler, askeri birlik içerisinde en zor şartlarda görev alan ve bu görevlerini oldukça zorlu eğitimler sonucunda tamamlayan askerlerdir. Ülkenin terör ile mücadele kanadında aktif şekilde rol alan bordo bereliler, yaklaşık 9 ay süren zorlu eğitimler sonucunda görevlerini icra etmektedir.

Genel olarak ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren bordo bereliler, kendi içlerinde rütbeye göre ayrılmaktadır. Bu rütbe hiyerarşisi maaş konusunda da etkili olmaktadır. Kısacası, bordo bereliler için rütbe arttıkça alınan maaşlar da artmaktadır.

 

Bordo Bereli Maaşları

Bordo bereliler arasında rütbe em maaş konusunda hem de askeri statü açısından oldukça önemlidir. 2018 yılı belirlenen maaşlar ile birlikte bordo bereliler arasında en düşük maaş 3.800 civarındadır. Bu rakam, rütbe arttıkça çoğalmaktadır. En düşük rütbe değil, ama ortalama bir rütbeye sahip bordo bereli maaşı ise 2018 yılı için yaklaşık olarak 5.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu maaşlar, askerlerin bordo bereli olarak elde ettikleri maaşlardır. Görev alınan süre ve yere göre elde edilen tazminatlar maaşlara eklenmemiştir. Fakat görev süresine ve aktif şekilde bazı operasyonlarda görev alan bordo berelilerin maaşları ortama bir rütbe için 7.500 civarında olmaktadır.

Bordo Bereli Maaşlarını Etkileyen Unsurlar

Bordo bereli maaşları genel olarak rütbeye göre değişmektedir. Rütbe arttıkça elde edilen maaşlarda artış göstermektedir. Bunun yanı sıra bordo berelilerin görev süreleri de maaşları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ayrıca, bazı bordo bereliler gerek yurt içinde gerekse yurt dışında özel operasyonlara gönderilmektedir. Bu operasyonlar bazen ülke genelinde terörün yoğun olduğu bölgelerde de yapılmaktadır. Bu operasyonlara aktif şekilde katılarak, başarı gösteren bordo bereliler operasyona göre çalışma tazminatı almaktadır. Bu tazminatlar da operasyon sürecinde maaşları oldukça fazla etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar 2018
5 (100%) 1 vote[s]

Hakkında alpagu

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

astsubay maaşları

Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar? Herhangi bir operasyon gerçekleştirildiği zaman bunların tümüne katılan astsubaylar, buralara emri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.