Ana Sayfa / ASKER ALIMI / Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi ?
Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi

Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi ?

Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi ?

Başlıca soru ve sorunlardan 1 tanesi olan Dövme konusudur. uzman çavuş adaylarımızın en çok bizlere yönelttiği sorulardan olan  dövme konusudur. dövmesi olan bir kişi uzman çavuş olabiliyor mu yada olabilir mi diye bizlere bolca yorum ve sorular geliyor gerek buradan gerek sosyal medya üzerinden bolca sorular geliyor. sizler için  en net ve doğru bilgiyi yazmak için bu konuyu yazmış bulunmaktayız.

Uzman çavuş olmak için belli şartlar aranmaktadır dövme konusunda ilanda bir şart belirtmediği için bir çok adaylar elenmektedir maalesef.

Dövme Uzman Çavuş veya Uzman Onbaşı Olmaya Engel Mi ?

Değerli aday arkadaşlarımız günümüzde bir çok arkadaşımızda irili ufaklı bir çok dövmeleri mevcuttur fakat bu dövmenin  olması tamamen uzman onbaşı veya uzman çavuş olmanıza engel değildir. 2016 yılında getirilmiş olan kurallara göre yazlık kıyafetlere göre yani kısa kollu gömlek  giydiğinizde vücudunuzun görünen yerde 20 cm kareden büyük  dövme veya yara izinizin bulunmaması gereklidir.

Yani kısacası gömlek giydiğinizde görünen yerde olmaması gereklidir. görünmeyen yerde ise siyasi bir simge olursa uzman çavuş olmanıza engel olacaktır. Sizlere tavsiyem dövmesi olanların girmeden önce sildirmesi yönündedir.

Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi

Kanunda Dövme Hakkında Ne Söyleniyor ?

Yaz elbisesi giyildiğinde vücutta görünen bölgelerde 20 cm kare den büyük iz, yara ve dövme bulunmamalıdır. Görünmeyen yerlerde ise 50 cm kareden büyük yara, iz ve dövme bulunmamalıdır. Ayrıca bir dini, siyasi, cinsellik yâda şiddet içeren ideolojik iz dövme yâda belirtilmeyen dikkat çekici vücuda eklenen şeyler bulunmamalıdır. 

 

 

Dövmesi Olanlar Uzman Çavuş Olabilir Mi ?
5 (100%) 1 vote

Hakkında alpagu

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

astsubay maaşları

Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar? Herhangi bir operasyon gerçekleştirildiği zaman bunların tümüne katılan astsubaylar, buralara emri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.