Ana Sayfa / POLİSİYE / Polis Branş İşaretleri
polis-brans

Polis Branş İşaretleri

Emniyet genel müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapmakta olan polis memuru ve polis amirlerinin resmi olarak hangi branşta çalıştığını gösteren işaretler bulunmaktadır. Emniyet polis branş işaretleri resmi görev yapan polis memurlarında kolaylıkla görülebilmektedir. Bunun dışında sivil olarak çalışan polis memurlarının hangi birimde çalıştıkları polis yeleği giyme durumlarında belli olmaktadır.

Polislerin Hangi Branştan Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Polis memuru ve polis amirlerinin hangi branşta görev yaptıklarına resmi çalışan polis memurlarında kıyafetlerinin sol kolunda çalışmış oldukları branşın işareti bulunmaktadır. Bu branş işaretleri tüm iller için aynıdır ve bağlı oldukları birime göre değişiklik göstermektedir.

Sivil görev yapan polis memuru ve amirlerinde hangi branştan olduklarına operasyonlarda veya uygulamalarda giydikleri yeleklerden öğrenebiliriz. Tabi bazı birimler var ki polis yeleği giymedikleri için hangi branştan olduklarını öğrenmeniz mümkün değildir ki öğrenemezsiniz.

Polis Branş İşaretleri Nasıldır?
Emniyet genel müdürlüğü giyim tarzında değişikliğe giderek 2018 yılı içerisinde bilindiği üzere gömlek ve kumaş pantolonu kaldırarak yerine çevik kuvvet usulü pantolon ve gömlek-tişört kıyafetine dönmüşlerdi. Bu dönüşüm sonucunda kıyafetlerde branş işaretleri aşağıda paylaşacağımız şekilde değilde yuvarlak şekilde bir işaret olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız işaretler eski sistemde kalan branş işaretleridir.

polis-brans

Şuanda güncel olarak emniyet genel müdürlüğü tüm birimler ve iller için aşağıdaki işareti kullanmaktadır. Bu işaret de sadece isimler değiştirilerek işaret kullanımı yapılmaktadır. Yani eskisi gibi her şube ayrı yarı bir işaret kullanmamaktadır.

egm-logo

Polis Branş İşaretleri
5 (100%) 1 vote[s]

Hakkında Yönetici

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

polis-yesil-pasaport

Polisler Yeşil Pasaport Alabilir mi?

Yeşil pasaport denilince akla direkt olarak memurlara verilen pasaport akıllara gelmektedir. Aslında durum tamamen öyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.