Ana Sayfa / PAEM / Polislik Mülakatında Takım Elbise Giyilmeli mi?
polis-takim-elbise

Polislik Mülakatında Takım Elbise Giyilmeli mi?

Gençlerin hayallerini süsleyen polis olma isteği küçüklükten başlamaktadır. Daha ilkokuldan öğretmenlerimizin ne olmak istiyorsunuz sorusuna ilk cevap olarak polis veya asker cevabını veren binlerce minik büyüdükçe polis olma isteğini daha fazla hissetmeye başlamaktadır. Son zamanlarda da aynı küçüklüğümüzde ki gibi bir çok gencin polis olmak istediği günümüz de polis adaylarına yardımcı olmak amacıyla bizlerde en çok sorulan sorulara elimizden geldiğince cevap vermeye çalışmaktayız.Bugünkü yazımızda ise polis adaylarının sıkça sormuş oldukları polis okulu sınavlarına giderken mülakat sınavında takım elbise giyip giymeme durumuna değineceğiz.

Mülakat Sınavında Takım Elbise Şart mı?
Polislik sınavlarının en önemli aşaması olan ve genel puanlandırmanın %50 lik kısmını etkileyen mülakat sınavı adaylar için çok önemlidir. Ön sağlık ve evrak tesliminden sonra fiziki yeterlilik sınavını da başarı ile geçen polis adaylarının son aşama olan mülakat sınavına kalmalarıyla birlikte heyecanları doruk noktasına ulaşmaktadır. Hal böyle olunca mülakat sınavım nasıl geçecek ne giymeliyim gibi sorularda adayların akıllarını kurcalamaktadır.

Polis okulları sınavlarında polis meslek yüksek okulu, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek eğitim merkezi alımlarında mülakat sınavları ayrı bir günde sadece sınav olarak mülakat yapıldığı için bizim adaylara tavsiyemiz takım elbiseniz ile mülakata katılmanızdır. Takım elbise kişiyi ağır gösterir ve komisyona karşı 1-0 önde başlamış olursunuz. Mülakata ne kadar önem verdiğiniz giyim tarzınız ve sakal tıraşınız ile ilk olarak ön plana çıkacaktır.

Takım elbise giymeyen adaylar için ise tavsiyemiz sizi ağır gösterecek kıyafetler giymenizden yanadır. Örneğin keten pantolon ve gömlek giyerek de komisyonun karşısına çıkmanız sizin için artı olacaktır bunu dışında kot pantolon ve tişört ile gitmenizi pek tavsiye etmiyoruz sonuç olarak orada vitrine çıkmış olacaksınızdır.

Bayanlar Mülakatlarda Ne Giymeli?
Bayan polis adaylarına tavsiyemiz mülakat sınavları için erkek adaylarda olduğu gibi sizi ağır gösterecek kıyafetleri tercih etmelisiniz. Örneğim kumaş pantolon ve üstüne gömlek olabilir. Bayan için olan takım elbise tarzı olan kıyafetlerde tercih edebilirsiniz. Bunun dışında bayan adaylar içinde kot pantolon tişört giyilmesini tavsiye etmiyoruz.

Bu bilgiler tamamen kendi kişisel görüşlerimizdir arkadaşlar isteyen arkadaşlar kot pantolon ve tişört ile de polislik mülakatlarına katılabilirler.

Polislik Mülakatında Takım Elbise Giyilmeli mi?
5 (100%) 1 vote[s]

Hakkında Yönetici

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

poh-boy-kilo

PÖH Boy-Kilo Şartı

Polis özel harekat alımları yaklaşık olarak 2 yıldır yapılmamaktadır. 2016 yılında ilk kez alınan lise …

1 Yorum

  1. Pmyo için soruyorum.Mülakata gittiğimizde ilk önce fizik yeterlilik testine mi gireceğiz eğer öyleyse mülakat için takım elbiseyi giymeye vakit verecekler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.