Ana Sayfa / ASKER ALIMI / Uzman Çavuş Boy Kilo Şartı
Uzman Çavuş Boy Kilo Şartı

Uzman Çavuş Boy Kilo Şartı

Uzman Çavuş Boy Kilo Şartı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Uzman Çavuş rütbesine haiz olmak isteyen her yıl  Binlerce kişi başvuru yapıyor ve olmak için sözlü ve spor mülakatlarına giriyor. Kimi zaman hüzünle bitsede yine adaylarımız başvurularına devam ediyor bazen boy sorunundan dolayı elenen adaylarda var maalesef.

En çok aranan internet ortamında ve bizlere yöneltilen sorulardan 1 tanesi olan ben başvuru yapacağım ama en kısa boy ve kilo  ven en fazla boy ve kilo orantısını bilmiyorum diye arkadaşlarımız var.

Sizler için araştırıp net bilgiyi sunmak için bir çok yerden araştırıp size doğru bilgileri ulaştırmak amacıyla bu konuyu yazmış bulunmaktayız.

 

Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu Nedir?

Uzman Çavuş olmak için adaylarımız için aşağıdaki mevcut olan tabloya bakaran boy kilo oranlarına uygun ve ideal olanı tablodan boyunu ve kilonuzu bulabilirsiniz.

Bazen bizlere şöyle sorular geliyor ön sağlıktan geçtik ama hastaneden heyet raporu alırken sorunlar çıkardılar. kilo fazlalığım vardı olumsuz yazdılar gibi sorular yöneltiliyor bizlere. Hastanede çalışan doktorlar sizlerin sağlığı açısından yani TSK’da çalışabilecek durumda sıkıntısız devam edebilecek durumdakilere onay veriyor. sonuçta sağlık bu yanlış bir durumdan dolayı kendilerini riske atmak istemezler.

uzmanboykilo

Uzman Çavuş Boy Kilo Problemleri

Jandarma ve diğer kuvvetlere askerlikten sonra ve Jandarmaya askerlikte önce başvuru yapma hakkınız olduğu için ideal boy ve kilo orantısında değilseniz zamanınız var. süre zarfında spor yaparak kendinizi en ideal kiloya gelerek sorunsuz şekilde heyet raporunda sağlam rapor alarak uzman çavuşluk için adım atmış olacaksınız.

Askerlik bitti ama tutmuyor yine zamanınız var Terhis tarihinden sonra en az 6 ay içinde kendinize güvenerek spor yaparak ideal kiloya gelerek başvuru yapabilirsiniz. Yaptığınız spor sayesinde hem heyetten sağlam rapor alacaksınız hemde Kondisyonlu olarak kursa mesleğe başlamış olacaksınız.

 

Uzman Çavuş Boy Kilo Şartı
5 (100%) 3 vote[s]

Hakkında Yönetici

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

astsubay maaşları

Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar? Herhangi bir operasyon gerçekleştirildiği zaman bunların tümüne katılan astsubaylar, buralara emri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.