Ana Sayfa / ASKER ALIMI / Uzman Çavuş Tazminatı Var mı?
Uzman Çavuş Tazminatı Var mı

Uzman Çavuş Tazminatı Var mı?

Uzman Çavuş Tazminatı Var mı?

Kutsal meslek olan Askeriyede Üniforma giymek ayrı bir şereftir. Her kuvvette ve Jandarma Genel Komutanlığında her rütbe vardır bunlardan 1 tanesi olan Uzman Çavuş rütbesidir. Türkiye’nin  bir çok yerinde görevler hatta ve hatta yurt dışında dahi görevlere gidebiliyor.  bunlardan bazı yerler kritik noktalardır güney doğu  ve doğu bölgeleridir. bu bölgelerin terör bölgeleri olduğu için maaş’ta farklılıklar gösterebiliyor.  Tazminat gibi ek ücretler oluyor.

2018 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

 

Uzman çavuş olanların ve olmak isteyenlerin en çok merak edilen ve ettiği konulardan 1 tanesi olan uzman çavuşlar ne kadar maaş alıyor. 2018 ocak ayından itibaren  memer maaşlarına %4 oranında zam yapılmıştır. daha önceden açıklandı ve şuanda’da zamlı şekilde alınıyor maaşlar. 2017’nin ikinci yarısında enflasyon oranının yüzde 5,69 çıkmasının ardından bu yüzde 4’lük zamma yüzde 1,69 enflasyon farkı da eklendi Ve zam oranı yüzde 5,69 olarak gerçekleşti.Batıda herhangi bir garnizonda göreve başlayan Bekar bir komando ve asayiş benzeri tazminatları olmayan bir personel için en düşük maaşı  2018 yılı  için ortalama 3100 ve 4000 Tl arasındadır.

 

Doğuda Görev Maaşları Ne Kadar?

Başlıkta belirttiğimiz gibi tazminatlara doğru ilerliyoruz yukarıdaki yazımızda hem maaş ortalamasını verdik hemde tazminatsız ne kadar olacağınız yazdık uzman çavuş maaşlarının. Şimdi ise doğuda görev yapan uzman çavuş maaşları ne kadar ondan bahsedelim biraz. Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerini kritik yerlere göre 5 ayrı garnizona ayırmıştır.

Doğu ve güneydoğudaki askeri birlikler, şehir ve büyük yerleşim merkezlerindekiler hariç olmak üzere 4. garnizon ve 5. garnizon sınıfındadır. Doğuda görev yapan bir uzman çalıştığı garnizonun durumuna bağlı 500 ile 1000 TL arası OHAL tazminatı olarak bilinen doğu tazminatı alabilmektedir. bunun yanı sıra Uzman çavuş Komando birliklerinde görev alıyorsa g 5700 TL maaş alması mümkündür bazen degişiklik gösterebilir tazminatlara göre. genel olarak bakıldığında bekar bir uzman çavuş 2018 yılı itibarıyla garnizona göre maaşları ortalama 5000 (5bin) ile 7000 ( 7 BİN ) TL arasında bir maaş almaktadır.

 

Tazminatlar garnizona göre ve  5 ayrı gruplara ayrıldığı için tazminatlar garnizona göre farklılık gösterir. Aklınıza takılan soruları bizlere sorarak aklınızdaki soru işaretleri ortadan kalkar çekinmeden bizlere yorum atarak sorabilirsiniz.

Uzman Çavuş Tazminatı Var mı?
5 (100%) 1 vote[s]

Hakkında Yönetici

Pomem, pmyo, paem, pöh, bekçi ve asker alımlarına yönelik adayları bilgilendirmek amacıyla buradayız.

İlginizi Çekebilir!

astsubay maaşları

Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar? Herhangi bir operasyon gerçekleştirildiği zaman bunların tümüne katılan astsubaylar, buralara emri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.